Kameny podle znamení zvěrokruhu

Kameny podle znamení

Korál pro ženu narozenou ve znamení BERANA

 • O březnových a dubnových ženách narozených ve znamení Berana se říká, že jsou veselé a nechybí jim rozhodnost ani odvaha.
 • Toto znamení je ovládáno živlem ohně a přiřazeno planetě Mars.

Korálu, který v sobě ukrývá sílu oceánů, se připisuje nespočet významných účinků. Mořeplavci jej vždy mívali při sobě, neboť měl přinášet dobré počasí a odhánět bouřku. Korál má schopnost napojit člověka na přírodu, zklidnit emoce a navodit klid. Pomáhá pochopit sebe sama a smířit se svým vnitřním já. Zvyšuje intuici a představivost.

Růženín pro ženu narozenou ve znamení BÝKA

 • O dubnových a květnových ženách narozených ve znamení Býka se říká, že jim byla do vínku dána zodpovědnost, trpělivost a často také smysl pro umění.
 • Toto znamení je ovládáno živlem země a přiřazeno planetě Venuše. 

Růženín je symbolem nepodmíněné lásky, krásy a míru. Svého nositele učí sebelásce, odpouštění sobě samému a připomíná mu jeho cenu. Růženín ve vztazích zvyšuje důvěru a harmonii Je to univerzální léčivý kámen posilující životní energii. Podporuje také fantazii, inspiraci a tvořivost.

 

Citrín pro ženu narozenou ve znamení BLÍŽENCŮ

 • O květnových a červnových ženách narozených ve znamení Blíženců se říká, že jsou velmi bystré, inteligentní a společenské.
 • Toto znamení je ovládáno živlem vzduchu a přiřazeno planetě Merkur.

Citrín je kamenem štěstí, hojnosti a prosperity. Svému nositeli dodává sílu a posiluje tvůrčí schopnosti a koncentraci. Tento kámen pomáhá odstraňovat skryté negativní pocity a ponouká, abychom se měli rádi takoví, jací jsme. Podporuje sebevyjádření, individualitu a schopnost přijímat i dávat konstruktivní kritiku.

 

Měsíční kámen pro ženu narozenou ve znamení RAKA

 • O červnových a červencových ženách narozených ve znamení Raka se říká, že jsou velmi vnímavé, citlivé a obětavé.
 • Toto znamení je ovládáno živlem vody a přiřazeno Luně.

Měsíční kámen je silně spjat s intuicí a bývá považován za kámen nových počátků. Je nabitý jemnou ženskou energií, která pomáhá uklidňovat citové napětí a tišit příliš emotivní reakce. Do života přitahuje lásku a přispívá ke smíření konfliktů v milostných vztazích.

Sluneční kámen pro ženu narozenou ve znamení LVA

 • O červencových a srpnových ženách narozených ve znamení Lva se říká, že jsou velkorysé, přátelské a elegantní.
 • Toto znamení je ovládáno živlem ohně a přiřazeno Slunci.

Sluneční kámen přináší do života optimismus, radost, lehkost a světlo. Umožňuje uchopit osud do vlastních rukou a být více nezávislý a méně váhavý. Zvyšuje důvěru ve své vlastní já a učí umění  říci “ne”. Sluneční kámen také pomáhá překonat pocity diskriminace a různého znevýhodňování. Je to alchymistický kámen přinášející léčivou energii Slunce a podporující samoléčebné procesy.

Mechový achát pro ženu narozenou ve znamení PANNY

 • O srpnových a zářijových ženách narozených ve znamení Panny se říká, že jim byl do vínku dán smysl pro pořádek a spolehlivost.
 • Toto znamení je ovládáno živlem země a přiřazeno planetě Merkur.

Mechový achát je velmi pozitivní kámen, který podporuje naše kladné vlastnosti, sebedůvěru a osobní růst. Je symbolem nových začátků a pomáhá při odstraňování psychických bloků a strachů. Zlepšuje také sebevyjádření a komunikaci s druhými. Ne nadarmo se o tomto kameni tvrdí, že osvěžuje duši a do života přináší harmonii a rovnováhu.

Magnezit pro ženu narozenou ve znamení VAH

 • O zářijových a říjnových ženách narozených ve znamení Vah se říká, že jsou harmonické, spravedlivé a diplomatické. 
 • Toto znamení je ovládáno živlem vzduchu a přiřazeno planetě Venuše.

Howlit podporuje duchovní rovinu života, učí trpělivosti a vyzdvihuje kladné vlastnosti. Je to mimořádně uklidňující kámen, který výborně pomáhá při nespavosti způsobené příliš aktivní myslí. Pomáhá překonat zlost, sobectví a přílišnou kritičnost a také posiluje paměť a chuť po poznání.

Malachit pro ženu narozenou ve znamení ŠTÍRA

 • O říjnových a listopadových ženách narozených ve znamení Štíra se říká, že jsou houževnaté a mají jasnou a tvořivou mysl.
 • Toto znamení je ovládáno živlem vody a přiřazeno planetě Pluto.

Malachit je velmi mocný ochranný kámen. Přináší pocit lásky a harmonie, uvolňuje zábrany a učí projevit city. Protože podporuje otevřenost a má schopnost podnítit ke změnám, do života přináší dobrodružství. Malachit také zvyšuje intuici a pomáhá proniknout do jádra problémů a přebrat zodpovědnost za své činy i myšlení.

Lapis lazuli pro ženu narozenou ve znamení STŘELCE

 • Listopadovým a prosincovým ženám narozeným ve znamení Střelce byly dány do vínku vlastnosti jako je optimismus, společenskost a přesvědčivost.
 • Toto znamení je ovládáno živlem ohně a přiřazeno planetě Jupiter.

Lapis lazuli přináší hlubokou vyrovnanost, klid a mír. Napomáhá odstranit stres a mírnit konflikty. Podporuje mysl, přináší objektivní pohled a rozvíjí kreativitu. Tento kámen dodává na síle hodnotám jakou je čestnost, soucit, poctivost a také aktivní naslouchání druhým. Upevňuje přátelské i milostné vztahy a přivádí do souladu tělesnou, duševní a emoční rovinu.

Granát pro ženu narozenou ve znamení KOZOROHA

 • O prosincových a lednových ženách narozených ve znamení Kozoroha se říká, že jsou ctižádostivé, vytrvalé a vybavené velkou dávkou zodpovědnosti.
 • Toto znamení je ovládáno živlem země a přiřazeno planetě Saturn.

Granát se od nepaměti používá jako ochranný amulet. Má silnou schopnost dodat svému nositeli životní energii a navrátit mu ztracené síly. Tento kámen podněcuje k činnosti a podporuje nadšení a vytrvalost. Zvyšuje sebedůvěru, odvahu a v beznadějných situacích pomáhá nalézat východiska, zachovat si víru v lepší budoucnost a také přivolat pomocnou ruku.

Ametyst pro ženu narozenou ve znamení VODNÁŘE

 • O lednových a únorových ženách narozených ve znamení Vodnáře se říká, že jsou originální, kamarádské a vytrvalé.
 • Toto znamení je ovládáno živlem vzduchu a přiřazeno planetě Uran.

Ametyst je mocný kámen poskytující obrovskou ochrannou sílu, v okolí svého nositele vytváří ochranný štít, kterým blokuje geopatogenní zóny a negativní energie. Ametyst povzbuzuje mysl a vznik nových myšlenek, zlepšuje soustředění, podporuje rozhodnost a schopnost mít vše pod kontrolou.

Akvamarín pro ženu narozenou ve znamení RYB

 • O únorových a březnových ženách narozených ve znamení Ryb se říká, že jsou obětavé a mají smysl pro spravedlnost i tvůrčí fantazii. 
 • Toto znamení je ovládáno živlem vody a přiřazeno planetě Neptun.

O akvamarínu se v dávných dobách věřilo, že bojuje proti temnu a přivolává duchy světla. Býval také talismanem námořníků, které měl ochraňovat před utonutím. Tento kámen posiluje odvahu a mysl zbavuje stresu a strachů. Pomáhá přebrat zodpovědnost za vlastní osud, tolerovat druhé a odblokovat komunikaci.