Poštovné zdarma je u nás každý den!

Certifikáty a puncovní značky

 

STŘÍBRO

Jsme subjektem registrovaným u Puncovního úřadu jako výrobce zboží z drahých kovů. Všechny stříbrné šperky pro vás ručně vyrábíme v naší pražské dílně ze stříbra ryzosti 925/1000, které je ošetřeno antioxidační povrchovou úpravou - rhodiováním.

Rhodiování stříbra je technologický postup, který  slouží k ochraně stříbra před černáním, žloutnutím a ztrátou lesku. Protože tato úprava neobsahuje nikl, je vhodná i pro alergiky. Vzhledem k tomu, že rhodium patří mezi nejdražší kovy, tak i výsledná cena šperků je vyšší než u běžných stříbrných šperků bez ochrany rhodiováním. 

 

ceske-puncovni-znacky

 

 

GOLD FILLED

Jedná se o pokovení tzv. plátováním. Mechanickým působením a vyšší teplotou se spojuje obecný kov s tenkým plátem zlata. Je to velmi pevné spojení a tloušťka zlaté vrstvy u takového šperku tvoří až 1/10 hmotnosti předmětu.

Při výrobě šperků používáme gold filled materiál z UK a USA, kde kvalitu šperků gold filled definuje Federal Trade Commission. Při vrstvě zlata o ryzosti minimálně 10 karátů lze předměty označit značkou GF tehdy,rovná-li se hmotnost zlata nejméně 1/10 hmotnosti celého předmětu. Při ryzosti zlaté slitiny 12 karátů nebo vyšší lze předmět označit značkou GF tehdy, rovná-li se hmotnost zlata nejméně 1/20 hmotnosti celého předmětu. Nejčastější označení předmětů gold filled je "1/20 14K GF". 

gold filled material platovani_1