Poštovné zdarma je u nás každý den!

Co znamená gold filled?

 
co je to gold filled Trziste stesti

 

 

Pokud jste se na Tržišti štěstí ocitli poprvé, pravděpodobně je pro vás označení gold filled, které u našich šperků uvádíme, matoucí. Není se čemu divit, v České republice a ani v Evropě bohužel není používání tohoto úžasného materiálu obvyklé. Co tedy tajemné zaklínadlo gold filled znamená a proč jsme se rozhodli tento materiál používat?   

 Gold filled šperky, které mají dlouholetou tradici především v USA, Austrálii a Velké Británii, se vyznačují naprosto jinými vlastnostmi  než ve zbytku světa obvykle používané alternativy zlata. Jde o nádherný materiál, který nejen jako zlato vypadá, ale také se tak chová.
 
Postup a technologie výroby se v jednotlivých zemích lehce liší, princip ale zůstává stejný – základ šperku z běžného kovu (většinou mědi a mosazi) je za působení tlaku a tepla obalen 2-3 pláty ryzího zlata. Vzhledem k tomu, že poměr zlaté vrstvy k hmotnosti celého šperku zpravidla dosahuje 1/20, vzniká tak velmi kvalitní nablýskaný šperk, který při vhodném zacházení vydrží krásný po mnoho let.
 
Naše 18-ti karátové gold filled šperky (18k GF) neobsahují nikl ani olovo a jsou 100% hypoalergenní. Materiál, který k jejich výrobě používáme, získáváme ze španělské dílny zaručující vysokou kvalitu a preciznost výroby.
 
14-ti karátové gold filled šperky (14k GF) jsou vyrobeny z komponentů zpracovaných v USA a v souladu s americkou legislativou jsou potaženy velmi silnou vrstvou zlata, která tvoří minimálně 5%hmotnosti šperku. Ani u našich 14-ti karátových gold filled šperků by se žádná alergie neměla projevit.Jaké jsou tedy hlavní výhody gold filled šperků?


Vypadají stejně jako zlato. Čím víc karátů, tím žlutější jsou.
Vysoká kvalita a dlouhá životnost. Při ohleduplném zacházení vám budou dělat radost několik let.
Nižší cena. Ačkoliv jsou od zlata doslova k nerozeznání, pořídíte je za pouhý zlomek ceny.
Jsou hypoalergenní.