Poštovné zdarma je u nás každý den.

Jak se starat o gold filled šperky

 

Gold filed šperky jsou kvalitní alternativou zlata a při správné péči mohou zůstat krásné mnoho let. Platí však pravidlo, že čím lépe se o šperk staráme, tím déle nám vydrží. Pojďme si proto zmínit několik bodů, které nám se správnou péčí pomohou.

 


Jak šperky udržovat čisté?


K udržení lesklého povrchu šperků vám naprosto postačí teplá voda a měkká textilie, pro důkladnější čištění pak můžete použít kapku mýdla. Po skončení čištění šperky nezapomeňte pečlivě osušit čistým a suchým bavlněným hadříkem. Nedoporučujeme používat chemické čistící přípravky, které pro jemné šperky mohou být příliš agresivní a v krajním případě by mohly způsobit oxidaci povrchu a tím i nežádoucí změnu barvy šperku.

 


Můžu stejně zacházet i se šperky s drahými kameny?


V tomto případě je potřeba být mnohem obezřetnější. Drahé kameny, zejména právě přírodní perly, jsou náchylné a neměly by přijít do styku s opravdu žádnými chemikáliemi a kosmetickými přípravky včetně zdánlivě neškodné mýdlové vody, také parfémy nebo lakem. Perly je vhodné pravidelně otírat čistým navlhčeným hadříkem. Ostatní drahé kameny je vhodné jednou za čas omýt pod proudem vlažné vody, vždy ale celý šperk po omytí utřete dosucha.

 


Můžu se šperky do bazénu?


Pravidelné vystavování šperků chlorované vodě může zkrátit jejich životnost. Pokud si přejete uchovat krásu a lesk svých šperků co nejdéle, doporučujeme si je před koupáním v bazénu raději sundávat. V případě šperku s drahými kameny byste se chloru, ale i běžné sprše či koupeli s nimi, měli raději vyhnout úplně.

 

 

Na jakém místě šperky uchovávat?


Pokud šperky zrovna nemáte na sobě, je vhodné je uchovávat například ve šperkovnici nebo na jiném temném a suchém místě a před uložením je nejprve očistit.

 

•  ♥  • 


Doufáme, že vám péče o šperky bude dělat radost a náhrdelníky vám vydrží co nejdéle!