Využij slevu - 20% na perlové novinky s kódem LETO.

Kdo jsme?

 

Jsme Tereza a Veronika, Veri a Teri anebo taky Unka a Rezka, dvě sestry a spřízněné duše, které měly vždy chuť SPOLUtvořit, ať už to bude cokoliv. A tak to začalo blogem o výživě, až to skončilo vyráběním šperků a e-shopem Tržiště štěstí.

I když nás od sebe dělí 3 roky a na první pohled si nejsme vůbec podobné, odjakživa jsme měly rády stejné věci a honily se nám hlavou podobné myšlenky. A tak jsme jednoho dne na podzim 2017, kdy jsme spolu začaly bydlet v malém bytě na pražském Smíchově, začaly pracovat na Tržiště štěstí a měly jen jeden cíl. Tvořit, inspirovat a sdílet se světem naše hodnoty a myšlenky.

Od začátku tedy nešlo jen o šperky jako takové, ale o jejich symboliku, kterou mají jejich nositelkám připomínat. Naši předkové odpradávna věřili, že drahé kameny, které se v zemských hlubinách vyvíjely po milióny let, mají na lidský organismus léčivé a harmonizační účinky. Tržiště štěstí vzniklo z lásky a obdivu k drahým kamenům a přírodě kolem nás. Je to místo, které je v souladu s námi samými, našimi hodnotami a naším pohledem na svět.

 

♦ Lokální a ručně vyrobené

Každý šperk s láskou vyrábíme v naší pražské dílně. Délku, případně i design, jakéhokoliv kousku jsme pro tebe schopné upravit na míru podle tvých představ. Nákupem na Tržišti štěstí nejenže podpoříš nás jako lokální tvůrce, ale také získáš osobní šperk, který bude dokonalý právě a jen pro tebe. Tomu se říká oboustranná výměna pozitivní energie. :)

 

♦ Nadčasový design

Věříme, že méně je více a že v jednoduchosti je síla, proto je design našich šperků jednoduchý a nadčasový. Všechny naše kousky jsou dokonale univerzální a vzájemně kombinovatelné. Jen stěží si je budeš chtít sundat a budou ti dělat radost každý den. Jak se jednou nechala slyšet Diane von Furstenberg, šperky jsou jako to nejlepší koření - podtrhují jen to, co ve vás už dávno je. 

 

♦ Udržitelnost a kvalita

Všechny naše kousky jsou vyrobeny ze stříbra, přírodních drahých kamenů a říčních perel. Stříbrné šperky jsou vždy pokovené vrstvou rhodia, které zvyšuje odolnost stříbra. Zlaté šperky jsou potaženy 24 karátovým zlatem Au 999/1000. Uvědomujeme si, že šperky často zachycují  nejcennější vzpomínky, a mrzelo by nás, kdyby tyto vzpomínky brzy ztratily svůj lesk.

 

 ♦ S ohledem k přírodě

Snažíme co nejvíc minimalizovat dopad na životní prostředí. Naše dárkové krabičky jsou vyrobeny pouze z recyklovatelných materiálů a bez použití jakýchkoliv živočišných produktů, jakými jsou kůže, semiš apod. V rámci přepravy také používáme pouze přírodní a recyklované výplně a obaly. Žádné plasty u nás nenajdete.

 

♦ Šperky s krásnou duší

Naši tvorbu inspirují hvězdy, přírodní živly a mystické symboly a elementy. Stejně jako naši předkové důvěřujeme léčivé síle a harmonizačním účinkům drahých kamenů, které se v zemských hlubinách vyvíjely milióny let. Vzhledem k tomu, že každý kousek vyrábíme s radostí a láskou, věříme, že mají naše šperky opravdu krásnou duši.  

 

•  ♥  •  

Vítej na Tržišti štěstí. Pokud máš pocit, že bychom mohli mít mnoho společného, udělá nám radost, když se chvíli zdržíš. Možná u nás najdeš šperk, kterým sobě nebo blízkým daruješ malý kousek štěstí.